Chodźmy na "After"ek...

Kiedyś zaprosiłam swoje przyjaciółki do wspólnego oglądania pewnego filmu. Wyszło na to, że obejrzałyśmy dwie części. Chodzi oczywiście o filmy „After” i „After 2”. I powiem Wam, że do takiego oglądania tylko ten film się nadaje 😂 Do tego, aby mieć z koleżankami dobry ubaw.

Ten film powstał na fali popularności „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. I jeśli tamten film Was nie porwał, to ten tym bardziej tego nie zrobi. Historia opowiada o dziewczynie Tess, która wyrusza do nowego miasta, aby zacząć studia. Ma już chłopaka, którego zna od dziecka. Będą próbowali związku na odległość. Chemii u nich tyle co kot napłakał i on bardziej wygląda jak jej brat niż kochanek. 

Jednak na nowej drodze życia Tessa pozna Hardina… I tak. To imię mówi wiele o tym bohaterze. Hardin jest twardy jak skała. Tak niedostępny jak rajskie plaże. 🙈 Nie uwierzycie, ale postanawia poderwać naszą bohaterkę. Montaż jest tak zrobiony, że mamy wrażenie iż ta relacja rodzi się z niczego. Kilka spojrzeń, uśmiechów i nasza Tessa jest zakochana po uszy. ❤️

Ta historia to typowy odgrzewany kotlet z Hollywood. On skrzywdzony przez los, niedostępny i skryty (Edward ze „Zmierzchu” nie?), ona ambitna, prymuska, córunia mamuni, która postanawia go naprawić. I pyk, pyk. Mamy romans. Absurd w tym filmie goni absurd. Nie ma tu śmiesznych scen, a mimo to ten film trzeba przyjąć na śmieszno. 😂 Inaczej będziemy się tylko denerwować.

Nie będę Wam zdradzać dalej, bo może obejrzycie. Dziewczyny powiedziałyby Wam, że nie warto… Ja uważam, że idealne na spotkanie z koleżankami przy winie. I niech Was nie zwiedzie ten seksowny plakat… Scen o tej tematyce w tym filmie jest tyle, co kot napłakał. 😂

Filmweb - USA plakat DVD

Tego samego dnia obejrzałyśmy też drugą część. „After 2” w cale nie jest lepszy od poprzedniej części… Chociaż dobra, znalazłam jeden plus. Aktor, który gra Hardina z każdą częścią jest w tej roli coraz lepszy…

Znowu wciska nam się to samo co było w pierwszej części. Uwierzcie mi, ale relacja z Hardinem nie jest prosta. Chłopak ma problemy z agresją i jest zły na cały świat. Nie do końca wiadomo jednak o co. Oczywiście, tylko Tessa jest w stanie go uratować.

Tego filmu nawet nie ratują sceny miłosne. Znowu widząc plakat można się nabrać… Chyba to jest taki pomysł na ten film. W każdej kolejnej części coraz mniej seksu. Dobra. Byłabym w stanie to zrozumieć, gdyby nie reklamowało się tego filmu jako „następcy” 50-ciu twarzy Greya albo dało chociażby trochę lepszą fabułę… Trochę. I montaż 🙈 

Każdą część tego filmu można podsumować tak: on cierpi, ona cierpi, są razem, cierpią, nie są razem cierpią i koniec… 😂 To jest tak złe, że aż śmieszne.

Filmweb - After 2 plakat

W związku z tym, że powstała trzecia część tego arcydzieła 😂 postanowiłam zabrać dziewczyny do kina. Zgodziły się… Także co złego to nie ja… W sumie skoro ją nakręcili, to znaczy że ktoś ten film ogląda. To jest film skierowany nie dla mojej grupy wiekowej. Ja jestem już na to za stara.

I mamy tu tendencję spadkową. Każda kolejna część jest gorsza. Im gorsza tym śmieszniejsza. 😂 Hardin dalej jest z Tessą. Dalej rozgrywamy wciąż tę samą melodię, a Hardinek nie umie sobie poradzić ze swoim gniewem. Młody, gniewny człowiek. Uwierzcie mi, że kiedy dorosła kobieta patrzy na to, to ich problemy można rozwiązać jedną złotą radą. „Weźta wy ze sobą pogadajta!”. I film trwałby wtedy jedną część. 🙈

Uśmiałam się jak nie wiem. Bez spojlerów powiem Wam, że nasza ulubiona scena to ta w jacuzzi. 😂 Są jeszcze zabawne błędy w montażu, kiedy wychodzimy z jednej sceny do drugiej, ale nie wiemy dlaczego. Chyba skręcali to na kolanie, albo po pijaku… bo nikt na trzeźwo chyba by nie chciał tego oglądać. 😁 Oprócz nas w kinie.

Filmweb - plakat

Będzie After 4

O tak moi kochani! Będzie ostatnia część tej wspaniałej historii. 😂 CDN…

Podsumowanie

Ja lubię takie filmy. Lubię oglądać je dla relaksu, nie przywiązując szczególnej wagi do fabuły czy scenariusza. Bawię się. Jednak mając już 30-ci lat wiem, że życie tak nie wygląda. Związek Tessy i Hardina, to związek toksyczny, tak nie powinna wyglądać relacja dwóch osób. Ten scenariusz pisały cztery osoby! Czaicie, że cztery osoby w USA nie były w stanie wymyślić jakiegoś wiarygodnego fabularnie filmu. 😂

Wkurza mnie więc trochę, że młode kobiety czy mężczyźni, którzy ten film obejrzą, będą myśleć, że miłość powinna tak wyglądać… Nie chcę nawet myśleć o tym. 🙈 Tessa jest piękna, młoda i ambitna, ale jest też głupia jak but (no sorry, ale tak jest). Nie umie komunikować się ze swoją drugą połówką i wszystkie problemy rozwiązuje próbując kłamać i dusić w sobie. Hardin manifestuje swoje frustracje wybuchając gniewem, często wyżywając się na ukochanej… Toxic alert!! Dodatkowo komunikacja u niego też nie jest wysokich lotów.

Także jeśli chcecie się odmóżdżyć i pośmiać, to polecam jak najbardziej całą serię 😂 Jednak jeśli szukacie ambitnego kina, to omijajcie szerokim łukiem, bo wypali Wam oczy.

Po tym filmie koniecznie trzeba iść na jakiś afterek. 🍻

Paulina

5 7 Głosy
Oceny
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Odpowiedzi
Zobacz wszystkie komentarze
Murky
Murky
8 miesięcy temu

Ta seria jest tak tragiczna, że podziwiam obejrzenie przez Ciebie tyłu części xD szacun. 👍

1
0
Chcemy wiedzieć co o tym sądzisz, zostaw komentarz.x