Kochanej Babci

Ten post pojawia się z drobnym wyprzedzeniem, ale będzie miał trochę inny format. Będzie to coś w rodzaju listu. Listu do jednej z najważniejszych osób w moim życiu. Tak jak małe dzieci rysują laurki dla swoich ukochanych dziadków, tak ja w tej formie sporządzam „laurkę” dla Babci. Mam nadzieję, że się nie obrazicie i przeczytacie ten post do końca 🙂

Kochana Babciu,

Jak każda dorosła osoba z najmłodszych lat pamiętam niewiele. Jedynie zdjęcia na które dziś patrzę mówią mi, jak dużo wspólnie przeżyłyśmy. Już wtedy wiedziałam, że jesteś najukochańsza na świecie… Bo kto jak nie babcia (czy dziadek)?! 

To Ty siedziałaś ze mną kiedy nie umiałam jeszcze chodzić, a mama musiała pracować. To Ty pozwalałaś mi bawić się w Twojej kuchni, kiedy gotowałaś obiad. Te małe rzeczy. Te wspólne chwile czynią moje życie wyjątkowym.

Nie ma dnia z Tobą za który nie byłaby wdzięczna.

Kiedy byłam nastolatką zamieszkałam tylko z Tobą. Opiekowałaś się mną, dawałaś mi dach nad głową. Pracowałaś, a mimo to zawsze znalazłaś dla mnie czas.

Przede wszystkim jednak dałaś mi swobodę, wierząc w to, że nie wykorzystam tego w zły sposób. I chyba dałam radę, bo nigdy się na mnie nie skarżyłaś 🙈

Nie często to mówię, ale kocham Cię bardzo. Zawsze byłaś, jesteś i będziesz moją ukochaną babcią. Nie wyobrażam sobie dnia na tym świecie bez Ciebie i mam nadzieję, że będziesz tu jeszcze długo. Jesteś silną, niezależną kobietą i zasługujesz na to co najlepsze. Ściskam Cię mocno w dniu Twojego święta i w każdy inny dzień.

Widzimy się niedługo.

Paulina

Podsumowanie

Ja znam tylko dziadków od strony mojej mamy. Nigdy nie było mi dane poznać rodziców mojego ojca. Jednak tych dwoje było całym moim światem. Od momentu bycia berbeciem, po nastoletnie czasy. Długo by opowiadać jak te relacje wyglądają teraz, bo my się zmieniamy i nasze relacje też ulegają zmianom. Jedno jest pewne. Nigdy nie odkładajmy czegoś na później. Życie jest zbyt krótkie.

Myślę, że wiara naszych dziadków w nas i w to co robimy dodaje nam skrzydeł. Nie ważne czy jest się już starym ramolem jak ja 😁, czy małym człowiekiem. 

Mam nadzieję, że wy dziś uściskaliście już swoje Babcie i Dziadków. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście – to zmykajcie i dzwońcie czy jedźcie do nich. Jeśli waszych dziadków już nie ma wsród nas, to na pewno nie skłamię jeśli powiem, że oni będą z Wami już na zawsze, nie ważne gdzie będziecie. Taka miłość przetrwa wszystko.

Paulina

5 8 Głosy
Oceny
guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Odpowiedzi
Zobacz wszystkie komentarze
Ewa
Ewa
10 miesięcy temu

Ślicznie napisane

Ewa
Ewa
10 miesięcy temu

Jestem dumna z Ciebie córeczko

Anna
Anna
10 miesięcy temu

To piękne Paulinko😘

administrator
Admin
10 miesięcy temu
Odpowiedz  Anna

Dziękuję ❤️ to bardzo miłe!

Marysia
10 miesięcy temu

Po pierwsze, byłaś uroczym dzieciaczkiem! 🙈
A po drugie, dziadkowie to wielki skarb! Wzruszyłam się tym wpisem…

7
0
Chcemy wiedzieć co o tym sądzisz, zostaw komentarz.x