Ona. Cierpliwa i nie zawodzi.

Zawsze kiedy myślę o miłości, to do głowy przychodzi mi jeden tekst. Taki, który dla mnie jest kwintesencją tego wyrażenia. Czy Ty zadajesz sobie pytanie: „czym jest miłość?”. Jaka powinna ona być? Z poprzedniego wpisu wiecie, że jestem perfekcjonistką, więc jak udało mi się stworzyć związek!? Przeanalizujmy to wspólnie.

Byłbym niczym...

  1. Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się hałaśliwym gongiem lub brzęczącym czynelem. 2. Gdybym miał dar prorokowania, gdybym rozumiał wszystkie święte tajemnice, miał wszelką wiedzę i taką wiarę, że przenosiłbym góry, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. 3. Gdybym rozdał wszystko, co mam, żeby nakarmić biednych, i gdybym złożył swoje ciało na ofiarę, żeby mieć powód do dumy, a miłości bym nie miał, nic by mi to nie dało. 

To są trzy pierwsze wersy tego rozdziału. Na mnie szczególnie działa część, że bez miłości jesteśmy niczym. I coś w tym jest. Jako ludzie nieskończenie szukamy akceptacji i miłości drugiej osoby (czy to rodziców, czy ukochanych, przyjaciół). Kiedy wiemy, że ktoś nas kocha to możemy rozwijać skrzydła. Kiedy tej miłości nam brakuje, nasze życie staje się być smutne i bez celu. Nie mamy też z kim dzielić naszych sukcesów i smutków. Jak jest w Twoim przypadku? Co Ty sądzisz o tym wersie?

Nie jest zazdrosna...

4. Miłość jest cierpliwa i życzliwa. Nie jest zazdrosna, nie przechwala się, nie nadyma się

W tym krótkim wersie zakotwiczona jest kwintesencja bycia w związku. Kiedy dwoje ludzi jest razem, starają się stworzyć razem rodzinę, to ich miłość jest cierpliwa. Pamiętajcie, że nie każda para dorasta do pewnych etapów w związku w tym samym czasie. Mogę mówić oczywiście z własnego przykładu. Trzeba dać tej drugiej osobie czas. My możemy jedynie delikatnie wskazywać jej kierunek, ale z życzliwością.

Miłość też nie jest zazdrosna. Dwoje kochających się ludzi, pewnych swojej relacji i uczucia jakie ich łączy nie będzie doszukiwało się zdrady u siebie. Nie na tym to polega. Miłość nie zazdrości. Jeśli kochasz (tak na prawdę, z całego serca), to wiesz o czym ja mówię. Takie rzeczy nawet nie przychodzą Ci do głowy.

W naszych związkach jesteśmy też równi i nie chodzi mi tu o równouprawnienie. Mamy równe prawo do kochania i bycia kochanym, do sukcesów, do wzlotów i upadków. Jesteśmy razem, cieszymy się razem i upadamy razem.

Bez rachunku krzywd...

5. nie zachowuje się nieprzyzwoicie, nie szuka własnych korzyści, nie daje się rozdrażnić. Nie prowadzi rachunku krzywd.

Dochodzimy do tego nieszczęsnego „rachunku krzywd” 🙈. Niech rzuci kamieniem ta/ten co nigdy nie wypomniał drugiej połówce, jakiegoś zdarzenia sprzed kilku miesięcy! Nie raz, nie dwa zdarzyło się. To jest normalne, ale w tym wersecie chodzi o coś głębszego. Jeśli Twój ukochany / ukochana rani Cię nagminnie lub wyładowuje na Tobie swoje frustracje, to nie jest to miłość. W kochaniu nie ma miejsca na krzywdzenie się wzajemnie. Tak po prostu.

Wszystko znosi...

6. Nie cieszy się z nieprawości, ale raduje się prawdą. 7. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, na wszystko ma nadzieję, wszystko przetrzymuje.

I teraz tak. Ja tu nie nakłaniam Was do łatwowierności i do życia w związku z osobą, która Was krzywdzi. Nie! Tak nie powinno być! Wyrażenie „wszystko znosi” tyczy się tego, że powinniśmy być gotowi wybaczać, ale są granice. Te granice wytyczone są w Tobie głęboko. Ja wierzę, że każdy z nas wie, w którym momencie zostają one bezpowrotnie przekroczone. Miłość nie powinna ograbiać nas z poczucia własnej wartości, a wręcz przeciwnie. Powinna nam je wzmacniać.

Kiedyś myślałam, że mój związek z Marcinem doszedł do punktu bez wyjścia. Myliłam się, bo miłość na prawdę wszystko przetrzymuje. Ta prawdziwa trwa wiecznie.

Nie zawodzi...

8. Miłość nigdy nie zawodzi. 

O tak Kochani! Miłość nie powinna nas nigdy zawodzić. Ona powinna być jak kamień. Stać w tym samym miejscu cały czas. Oczywiście to uczucie ewoluuje. Nigdy nie jest tak samo, ale jest stabilnie. W końcu to nasza ostoja.

Dlatego życzę Wam z całego serca wielkiej miłości. Takiej, która zwali Was z nóg i pomoże przetrwać każdą chwilę. Oczywiście miłość to nie tylko „och” i „ach”. To także ból, łzy i złość. Czasem jednak warto, bo to co czeka na nas za rogiem jest tego warte. Wiem to z pierwszej ręki! ❤️

 

W dniu naszego ślubu

Paulina

5 6 Głosy
Oceny
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Odpowiedzi
Zobacz wszystkie komentarze
Anna
Anna
9 miesięcy temu

Tak …miłość jest piękna❤Czy to do mężczyzny, czy do dziecka, czy do matki. Dbajmy o nią❤

Aga
Aga
9 miesięcy temu

Miłość wyzwala siłę, o której posiadaniu nie mieliśmy pojęcia!

Murky
Murky
9 miesięcy temu

Ja nie wierzę w Boga i Biblię, ale zgodę się że ten tekst o miłości, jest czymś ponadczasowym. Hymnem do miłości. ❤️

5
0
Chcemy wiedzieć co o tym sądzisz, zostaw komentarz.x