Nowy rok, nowa ja

Witam Cię serdecznie w 2022 roku. Mam na imię Paulina. Ty jeszcze mnie nie znasz, ale im częściej będziesz tu zaglądać, tym lepiej mnie poznasz. Gwarantuję Ci to.

Dziś wrzucimy na tapet temat, który pojawia się od lat na początku każdego roku. Czy jest się małym berbeciem, nastolatką, dorosłą osoba to nowy rok przynosi nam nowe postanowienia. Ile to już razy mówiłam sobie:

„Dobra, od nowego roku ruszam z treningami”
„Nowy rok, nowa ja”
„Od dziś dieta na maxxa”.

Możesz mi wierzyć, kiedy powiem Ci, że sama nie wytrzymuje długo w tych postanowieniach. Nie ważne, że mam już 30 lat i powinnam być mądrzejsza o to, że te założenia są bez sensu, że to nie tak. Każdego roku jest tak samo. Nawet pisząc ten tekst myślę o tym. 🤣

Dlaczego w takim razie myślimy w ogóle o zmianach? Zmienia się data, więc automatycznie my też myślimy o tym. Jak zmienić swoje życie, aby miało większy sens? Jak odnieść sukces? Po prostu jak…😳 

W nowym roku napada nas coś, co jest tak ulotne jak myśl. Motywacja. Potwór ubrany w mile słowa. Za każdym razem pojawia się wtedy, kiedy nie trzeba. Spędza nam sen z powiek. Majaczy gdzieś w zakamarkach naszego umysłu, gdy jesteśmy w pracy, w sklepie, szkole. Gdziekolwiek indziej, niż w tym miejscu gdzie potrzebujemy jej najbardziej.

Najzabawniejsze jest to, że wiedząc to nie umiem przestać się motywować. Wniosek jest jeden. Oprócz motywacji potrzebujemy czegoś jeszcze. Czym jest ten składnik? Czego potrzeba naszemu silnikowi, aby nabrał mocy do zmian?

      Determinacja. To jest to, czego do tej pory mi brakowało. Mogłabym się motywować godzinami, a jakbym miała płacone od godziny za motywację, to byłabym już milionerką. Za to determinacji nie przejawiałam żadnej. Dlaczego? Bo ona wymaga wysiłku. Wymaga od nas działania. Sumienności. Wytrwałości.

W dzisiejszych czasach, gdy wszystko jest na wyciągnięcie ręki często brak nam determinacji. Jednak gdy chcemy sięgnąć po coś, co jest normalnie od ręki niedostępne, musimy wykazać się właśnie determinacją, niejednokrotnie nazywaną dążeniem do celu.

Tak jak ja, sięgam teraz w Twoją stronę. Chcę spełnić jakieś swoje marzenie i muszę wykazać się determinacją w dążeniu do tego celu. Uruchamiam teraz piąty bieg i postaram się, abyś co tydzień mogła przeczytać tu coś interesującego.

Pozdrawiam Cię

Paulina

4.5 8 Głosy
Oceny
guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Odpowiedzi
Zobacz wszystkie komentarze
Urszula
Urszula
10 miesięcy temu

Trzymam kciuki za determinację! 💪

Murky
Murky
10 miesięcy temu

Ja jeszcze nie zrobiłam postanowień i dobrze. Biorę się za konkrety!!

Ewa
Ewa
10 miesięcy temu

Powodzenia trzymam kciuki

Mariusz
Mariusz
10 miesięcy temu
6
0
Chcemy wiedzieć co o tym sądzisz, zostaw komentarz.x